Vidde och Daniel

… kommer aldrig att hända. Vidde inser det, men kan inte lÃ¥ta bli att hoppas. Vidde är dum. Vidde borde säga Ã¥t Daniel att fara och flyga om han nu inte vill ha henne. Vidde tror att han inte kommer vilja ha henne förrän han inte kan fÃ¥ henne. Kanske vet han det ocksÃ¥. Kanske är det därför han stänger henne ute.

Kanske är det så att Vidde inte skulle vilja ha Daniel om hon kunde få honom. Kanske är det så alla fungerar. Eller så är det just Vidde som är dömd att vara olycklig.

Related Posts with Thumbnails

About Vidde

Vidde heter egentligen Johanna Julén och bor i Västerås. Hon är styrelseledamot för Piratpartiet och tycker att när folk delar med sig av saker så är det någonting bra som sker. Vidde har en dröm om ett samhälle där man kan lita på myndigheterna. Där man är säker på rättssäkerheten och känner sig trygg i att ingen läser privat konversation. På bloggen skriver, tycker och tänker hon om saker som berör henne.

Category: personligt

En kommentar till Vidde och Daniel

  1. Skrudde skriver:

    Wanting what you can´t have.

    Är du J.D eller?

    Jag vet inte varför inte folos funkar… han har även foloo.blogspot.com men den tror jag inte han kommer använda.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.